Breussova metoda

            Breussova masáž je metoda, která spočívá i intenzivním vtírání masážního - třezalkového oleje po celé délce páteře, přičemž důraz je kladen na postižená místa. Také ji nazýváme masáž meziobratlových plotének.

             Breussova masáž je jemná, energická a účinná metoda, kterou lze působit na nervový systém a pohybový aparát a to především páteř. Meziobratlové ploténky díky masážnímu oleji ,,nabobtnají,, a obratle se pak lépe vyrovnají do správné polohy. Metodou lze léčit a zlepšit stav bolestí meziobratlových plotének,  nebo ústřel.

Pohámá při:

Bolestech způsobených - jednostrannou činností, nesprávným držením těla a vrozenými deformacemi, vznikajícími problémy s páteří a se zády. Víme, že lidská páteř má přirozeně dvojesovité zakřivení. Jestliže je bederní, nebo hrudní část páteře nepřiměřeně prohnutá, vznikají nám problémy a bolest zad. Lidé mají stále méně času na sportovní aktivitu a jejich tělo trpí. V tomto případě je vhodné využít pravidelné Breussovy masáže.

Image

Účinky Breussovy masáže:

- vyrovnává celkovou statiku organismu
- uvolňuje psychické, fyzické a energetické bloky
- vyrovnává záda
- dbá na správné postavení páteře
- zmírňuje svalovou dysbalanci
- uvolňuje meziobratlové ploténky
- je vhodná i u starých lidí, dokonce i při prokázané osteoporóze
- prevence onemocnění páteře
- k uvolnění napjatého zádového svalstva

Používané masážní techniky:
- jemná energeticko-manuální masáž třezalkovým olejem
Opakování masáže:
- masáž je jemná a proto je možné ji libovolně opakovat
Kdy a pro koho je Breussova masáž nevhodná?
jelikož je masáž velmi jemná, nejsou známy kontraindikace. Pouze v těhotenství se tato masáž nedoporučuje, protože se masáž provádí v leže na břiše.

 

Upozornění:

u citlivých lidí se světlou pletí může hypericin (jež třezalka obsahuje) vyvolat fotosenzibilitu po pobytu na slunci, jejímž projevem je svědění nebo skvrny na kůži. Proto se po masáži třezalkovým olejem 24 hodin nesluňte.

 

Cena masáže:

v délce 25.minut.................................................................................................. 300,-Kč

v délce 60.minut.................................................................................................  500,-Kč

 

 

 

AKTUÁLNĚ NENÍ V NAŠÍ NABÍDCE!